Filmy

Říkejte mi Kubrick/ Colour me Kubrick

5. října 2008 v 16:32 | Voronde
Díky kamarádčinu doporučení jsem si pořídila další méně známý film s Johnem Malkovichem v hlavní roli. Už při pohledu na zářivě růžový obal mi něco říkalo, že to bude podobná "pošahanost" jako V kůži Johna Malkoviche. Po zhlédnutí jsem si musela dát částečně za pravdu - šílené, to ano, ale především zábavné.

Celý film stál a padal spolu s výkonem Johna Malkoviche, protože scénář nebyl zrovna nejsilnější, což se projevilo i na délce filmu (88 min). Naštěstí to Malkovich zvládl, takže celkový dojem z filmu je lehce nadprůměrný, což by se s jiným hercem nejspíš nepovedlo.

Teď bych se snad mohla přesunout k ději samotnému. Podvodníček Alan Conway se vydává za známého, avšak společensky méně výrazného režiséra, Stanleyho Kubricka. Baví se vymetáním večírků, balí všechny mladé hochy v okolí, lije do sebe litry vodky, chlubí se "svými" právě chystanými filmy a chrlí jména nejrůznějších hvězd, které se mohou přetrhnout, aby hrály právě v jeho filmu. Kupodivu mu to většina lidí spolkne i s navijákem, utrácí za něj spousty peněz, protože si pan režisér zrovna omylem zapomněl všechny své Golden American Express kreditní karty, zve ho na nejrůznější večírky a poskytuje mu nejrůznější výhody na účet podniku.

V kůži Johna Malkoviche / Being John Malkovich

3. května 2008 v 16:49 | Voronde
Když jsem prozkoumávala filmografii mého oblíbeného herce, Johna Malkoviche, zhrozila jsem se, že jsem tento film ještě neviděla a šla to okamžitě napravit.
Byla jsem varována, že je to absolutní šílenost... To musím souhlasit, ale krásná šílenost. Hlavně
nápad je originální - uznejte, že námět portálu do Johna Malkoviche vyžaduje tak trochu cvoka. A tím scénárista Charlie Kaufman bezpochyby je.

Sweeney Todd

22. února 2008 v 9:55
Pomalu zjišťuji, že jsem si na tomhle filmu vypěstovala "menší" závislost. Něco by o tom mohly vypovídat tři návštěvy kina a chystám se tam i napočtvrté.

Není to tím, že by měl Sweeney Todd nějaký převratný nebo dosud nezpracovaný námět, ale já - oddaný Rickmanofi a navíc fanoušek kombinace Depp & Burton - jsem na tenhe film původně šla jako na jistou mainstreamovou zábavu. Ponurá atmosféra ani zvraty v ději mě příliš nepřekvapovaly, prostě "Burton". Když nad tím přemýšlím, vlastně ani nevím, co mě na tom filmu tak přitahuje.
Mohly by to být výkony herců; Depp se svým typickým omotám-si-diváka-kolem-prstu nás přesvědčil o tom, že jeho zpěv není až tak beznadějný a jeho Sweeneyho si i přes nějaké to tryskání krve zamilujete. Helena Bonham Carter, kterou jsem si matně pamatovala jako Belatrix Lestrangeovou, mě mile překvapila. Cynickou paní Lovettovou s nejhoršími masovými bochánky v Londýně si prostě zamilujete. A nakonec: Božský Rickman. Ten svoji roli zvládl levou zadní a samozřejmě mu jeho soudce Turpina uvěříte. Jeho pěvecké výkony mě na chvilku přimrazily k sedačce, protože Pretty women zazpívaná jeho sametovým hlasem... A to v jednom rozhovoru tvrdil, že je sice hvězda koupelny, ale neví, jak bude jeho zpěv znít ve filmu.

Sice jsem četla plno reakcí na Sweeneyho jako rádobymuzikál, ale když už film vidíte poněkolikáté, tak uvidíte (nebo spíš uslyšíte), že ani herci sami to zpívání neberou až tak vážně. Prostě to není filmový muzikál, ale spíše muzikální film.

Tak já ty svoje výlevy radši ukončím, protože se na Todda beztak nedokážu dívat objektivně. Rozhodně doporučuji návštěvu kina, protože když už mě tam nějaký film dostal třikrát za týden, tak stojí za to ;-)

Sweeney Todd - Pretty women

14. února 2008 v 12:17
Film Sweeney Todd mě, jako správného Rickmanofila, úplně uchvátil. Momentálně nemám čas psát nějakou recenzi -až o jarňákách - tak sem aspoň dám video s mojí nejoblíbenější písničkou z filmu.
Ááá! Rickman má tak božský hlas! (vždyť je to přeci Metatron, tak co se divím )
Varuji všechny, kdo mě znají, že si Pretty women prozpěvuji pořád a za všech okolností, tak se pak nedivte :)

 
 

Reklama