Den plný náhod

10. září 2009 v 19:52 | Voronde |  V jako Voronde
Léto už je nějakou tu chvíli pryč a mně už pomalu docházejí výmluvy, proč pořád nejsou dohnány resty jako "report" z výletu Klubu Terryho Pratchetta, takže překonávám svoji nehoráznou lenost a váhavě hlásím, že jsem zpátky (mužete začít zděšeně prchat). K tomuto hrdinskému činu mě přiměl dnešní den, který byl rozhodně zajímavější, než včerejší "magické" datum 9.9.2009, protože to Vendy trávila neskonale zábavným (upozornění: může obsahovat stopy ironie a ořechových jader) brigádničením pro PIM (pro toho, komu se vybavila jistá čokoládovo-piškotová pochoutka, připomínám i existenci Prague International Marathonu).

A čím že byl ten dnešek tak zajímavý? Začalo to už ráno, kdy se mi nějakou shodou náhod podařilo vstát už v 5:50, takže jsem celých deset minut napjatě čekala, než začne řvát budík a vykope mě z postele. To ani není náhoda, jako spíš zázrak. Kdo zná můj přístup ke vstávání, pochopí.


Další náhoda na mě čekala v Mekce všech studentů, antikvariátu s učebnicemi v Myslíkově ulici. Tam se mi podařilo sehnat vše pro to, abych mohla dalším rokem parliti francouzsky, za velice příjemnou cenu, takže jsem se rozhodla ušetřené šušníky investovat do nějaké té beletrie. Když jsem se blížila k polici, zaujalo mě písmeno "G", vše ostatní se slilo do rozmazané šedi a já jasně viděla knihu Roberta Gravese "Claudius bůh a jeho žena Messalina" z edice Galerie moderních autorů. Přesně tu už roky marně sháním po všemožných antikvariátech, takže ji dnes konečně mohu předat drahému rodiči, protože to byl právě jeho neméně drahý potomek, kdo ji kdysi zapomněl v tramvaji...

Poslední náhoda na mě čekala při cestě z kanceláře PIMu, kde si mě z "terásky" jakési kavárny odchytil Velký taneční mistr a jemně mi naznačil, že bych zas jednou měla hrábnout na klávesnici. Tak tedy dobrá, doženu resty a od října se budu dělit o zajímavé zážitky z tanečních :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama