Festival fantazie 2009

17. srpna 2009 v 23:56 | Voronde |  Akce
Na to, že jsem na letošní FFko původně vůbec neměla jet, jsem v Chotěboři strávila krásných dvanáct dní. K účasti mě přesvědčila Dýně, kterou nadchlo podzimní FFS, a vnutila mi myšlenku, že na festival nejen chci jet, ale že je geniální i nápad vzít si tam kolo a být sportovně aktivní. Já se samozřejmě nechala překecat, takže stačilo už jen na poslední chvíli najít ubytování (velice nesnadný úkol) a přesvědčit rodičstvo, že se mému opečovávanému kolu nic nestane (téměř nemožný úkol).

Co se mohlo pos... zkomplikovat, se samozřejmě zkomplikovalo, takže jsem pár dní před odjezdem musela s kolem do servisu, kde vedle úspěšného převrtání ráfků pomrvili přesmýkač. Pak už jen zbývalo dořešit, jak se vejít s typicky ženským objemným šatníkem do krosny, ale díky nepřítomnosti spacáku se to dalo celkem dobře zvládnout.
(úvodní obrázek ukraden TU)


V den D se celé budoucí osazenstvo pokoje na Geofondu (tj. já, Dýně, Maso a Kája) sešlo na Hlaváku a společnými silami (čtěte: Masovými silami za asistence průvodčího) naskládalo kola do vlaku. Když nás vláček vyhodil v Havlbrodu, čekalo nás nemilé překvapení v podobě výluky, takže jsme se i s koly museli nasáčkovat do busu.

V Chotěboři jsme úspěšně prošli registrací, přesunuli se na Geofond a ještě před vrhnutím se do víru festivalu odhlasovali vyjížďku k nedaleké přehradě. Tady se přihlásil ke slovu typický Murphyho zákon kombinace chlapů a GPSek, takže jsme se chvíli brodili bahnem, abychom mohli plynule přejít k prodírání se vysokou trávou, dokud jsme milou přehradu neobjeli, abychom mohli zjistit, že se to celé dalo absolvovat po asfaltce. Pak se moje osoba rozjela rovnou na program, aby si oběhla vítací kolečko s hordami známých a záhy skončila na DDRku. Záměrem sice bylo zajít na Big bang theory a Futuramu na SeriesCon, ale..

Druhý den jsme s Dýní chtěly vstát dostatečně brzy, abychom v rámci Infantilconu stihly Smolíkovy, Co se děje v trávě, Byl jednou jeden... a mnoho dalších srdečních záležitostí, ale kombinace naší dvojky a brzkého vstávání je přinejmenším nereálná (ale na svojí obhajobu musím říct, že jsem stihla alespoň kousek Tipa a Tapa a Dráčka Soptíka). Kolem osmé jsem se dostavila na Blaník skvělého plzeňského souboru Cimrmanband, kde jsem potkala další kamarády a zabila zbytek večera na deskovkách (kde jsme samozřejmě skončili u Blafuj! a Švabího salátu a velice se divili, že nás chtěli vyhnat už v půl třetí. Ti zlí!)

Ale abych se tu nerozepisovala o každém dni zvlášť, tak se to pokusím shrnout. Letos jsem měla "na starost" Dýní, takže jsem se snažila omezit DDRko a vzdělávat zeleninu v SF/F. Když jsem zjistila, že neviděla ani něco tak základního, jako je Pán prstenů a o Star wars má velice mlhavé vědomosti, zachvátila mě panika. Přispělo k tomu i to, že většina "hlavounů" z Klubu Terryho Pratchetta se zdržela vesměs jen na víkend, takže jsem ke svému zděšení netrávila FFko ani tak vysedáváním na baru, jako na přednáškách.

Dýni se brzy zalíbily večerní programy v Hlavním sále, ale jelikož Vendy není zrovna "diskotékový" příznivec, tak tam obvykle chvíli poseděla, a pak se za značného klení pokoušela dopravit na Geofond. No zkuste si jet na kole lesní cestou v absolutní tmě (v ideálním případě za svitu Měsíce)... zjistíte, že to moc nedaří, i když jde o pouhé dva kiláčky. Když už jsem u toho ubytování, tak nejde nezmínit ani Dýninu eskapádu s klíči, které zůstaly u ní, takže zbytek musel lézt do pokoje oknem (lezení z okna do ledové rosy, aby se člověk dostal na chodbu ke sprchám, je opravdu chuťovka), protože se milostpaní ráčila vrátit až značnou dobu po svítání. Já ti říkala, milá Dýně, že ti to jen tak neodpustím.

Jako každé FFko mě i letos zaujala nabídka filmů, takže jsem si zašla na Vévodkyni (nadšení), po x-té na Star trek (ale ta atmosféra za to stála, takže dvojnásobné nadšení) a nový Madagaskar (zklamání). Kapitolou sama pro sebe je návštěva Stmívání, kam jsme vyrazili hromadně, ve složení já, Dýně, DORFL, Novom, Albi a další... Zážitek to byl opravdu nezapomenutelný: od úvodního "plopání" přes skandování "pusu! pusu!" až po všudypřítomné nadávání na hlavní postavy a vlastně celý film. Nejvtipnější byly tři dívenky, které braly celý film smrtelně vážně a zbytek kina se marně snažily utišit pohoršeným "psst!". Zkrátka jsme se bavili královsky.

Co ještě dál napsat, abych vás neunudila k smrti? Asi se omezím už jen na to, že se letošní FFko opět povedlo a pomalu začínávám odpočítávat dny do FFS. Do té doby si budu ze spaní volat "Toustý! Pojďtě si pro ně! Sýrový toustý!". Absťák je absťák...

A abyste se pobavili, tak přidávám i ukázku svého "lyžovacího" postuje na DDRku :)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DORFL DORFL | Web | 18. srpna 2009 v 0:30 | Reagovat

I přes značný rozdíl v délce pobytu a stráveném programu na Festivalu fantazie 2009, ti, Voronde, děkuji za pěkné připomenutí atmosféry této akce... Zejména pochopitelně promítání antifilmu Stmívání. :-)
To video točil nějaký amatér, ne? Ale musím poznamenat, že je to zřejmě velmi statečný člověk, když riskuje vlastní život při natáčení Voronde stále prahnoucí po vendetě... :-)

2 Karamel Karamel | E-mail | Web | 6. února 2012 v 15:13 | Reagovat

Super blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama