Ručníkový den 2009

2. června 2009 v 0:39 | Voronde |  Akce
Jako správný frúd si Vendy ani letos nemohla odpustit účast na celosvětovém Ručníkovém dni. Předpokládám, že všichni, co čtou moje pochybné výkřiky do tmy, minimálně tuší, co se odehrává každého pětadvacátého května, ale pro jistotu to těm pár neinformovaným vysvětlím. Ručníkový den vznikl jako pocta spisovateli Douglasi Adamsovi (11.3.1952 - 11.5.2001) a jeho Stopařově průvodci po galaxii. Na jeho počest vyrážejí každoročně všichni správní stopaři do ulic s ručníky, které nemohou za žádných okolností po celý den sundat. Že to může být trapné? Stačí se schovat za svůj ručník a je po problému.

A proč zrovna ručník?
Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.
(citováno ze Stopařova průvodce po galaxii)


S ručníkařením jsem začala v předpisových 00:00, kdy se mi podařilo vyplout z koupelny (v obrovském oblaku páry, samozřejmě) se slušivým froté turbanem. Ten byl ráno nahrazen správně uhozenou proužkovanou ručníkoidní věcí, s níž jsem sklízela ovace už v tramvaji. Kupodivu široko daleko nebyl žádný jiný stopař (holt jsou to povětšinou vysokošloláci a ti jsou obvykle k vidění až po poledni), takže jsem se pohledy typu přineste-někdo-svěrací-kazajku-ale-rychle bavila sama.

Ve školním ústavu se nad ručníkem nikdo nepozastavil (už si na mě pomalu zvykají) a k vidění bylo i pár dalších stopařů. O něco horší to bylo v tanečních, kam jsme s Rarousem naklusali v plné stopařské polní. Alespoň tam nebyla o udivené pohledy nouze a pár obětí si i nechalo vysvětlit, co že to vlastně provádíme. Trochu jsme nedomysleli fakt, že by nám mohlo být v našich froté ozdobách drobátko horko, ale jako správní frúdi jsme vytrvali (on se ten ručník po pár tancích ukázal jako celkem praktická věc). Cestou domů byli zaznamenáni dva cizí stopaři, což mi dodalo sebevědomí pro náročnou cestu domů a slavnostní zakončení dne chvilkou recitace Vogonské poezie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katk@ Katk@ | Web | 2. června 2009 v 20:10 | Reagovat

Obávám se, že kdybych si vzala ručník do školy, skoro nikdo by se mě nezeptal proč, jen by si mysleli, že jsem konečně úplně zbláznila. xD Ale já si ho nevzala, protože jsem Průvodce nečetla, jen jsem viděla polovinu filmu. Příští rok si ho ale možná vezmu, protože Průvodce už je na mém pomyslném seznamu knih, které budu číst, hned po všech Pratchettových knihách, takže to už budu mít určitě přečtené. Ale šeřík jsem si taky nevzala, především proto, že jsem byla nemocná a byla jsem doma.

2 DORFL DORFL | Web | 3. června 2009 v 2:48 | Reagovat

V pondělí 25. května jsem se přistihl, jak až podezřele moc okukuji procházející lidi a hledám sebemenší náznak ručníku. Ale potkal jsem jen jednoho kluka s ručníkem, když jsem šel do školy... škoda. To abych někdy zajel na setkání do Prahy, abych si zlepšil náladu. :-)
Jen tak na Okraj, pěkný ilustrativní obrázek. :-)

P.S. 42

3 Maškaráda Maškaráda | Web | 6. června 2009 v 14:01 | Reagovat

Já jsem vždycky tak šikovná, že zapomenu, kdy si ho mám vzít. No, bohužel ani tentokrát jsem to nestihla, ale správný stopař ho má nosit vždy a všude. Já doufám, že se vám nic nestalo, když jste recitovali Vogonskou poezii. XD Na zdraví! Nejlepší je Pan Galaktický Megacloumák.... XD

P.S:Ale Pratchett stále vede....XD

4 zdenka zdenka | Web | 7. června 2009 v 11:43 | Reagovat

já jsem taky potkala jenom jednu holku ráno v metru, ale ta měla jen trapný malý ručníček...ve škole sasmozřejmě, ale jinak nic...KAM TEN SVĚT SPĚJE?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama