Pokračovačky se chýlí ke konci

24. května 2009 v 22:17 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
Poslední dobou se tu neobjevovaly žádné novinky z tanečních především proto, že začalo trošku přituhovat, takže Vendy si stíhala sotva hlídat nohy, natož aby ještě zaznamenávala nějaké ty hlody. Ale na druhou stranu musím říct, že už to naše povlávání konečně začíná vypadat jakž takž jako tanec (minimálně si s Rarousem tolik nešlapeme po nohou a do krve se pohádáme až po každém druhém tanci).

Minulou (již osmou) lekci zahájil Vavruška slovy "Pánové, chytnete dámy levou nohou za pravou...", takže jsme s Rauskem v očekávání vtipné hodiny okamžitě začali zkoušet to "vedení" levou nohou a málem si při tom pořádně namlátili. Když jsme skoro padli vyčerpáním z opakování samby (a to neuběhlo ani deset minut), začali jsme oprašovat prozměnu padačku do mamba. Když nám ji mistři ukazovali, chtěli se trochu předvést, takže mistrová se při záklonu hlavou téměř dotýkala podlahy. Ze ztichlého sálu se najednou ozvalo "Křřřup!"
a mistrová samozřejmě dostala záchvat smíchu a s ní lehl i celý sál. Opravdu pohled k nezaplacení - Vavruška se sice Moniku snažil vytáhnout, ale zkuste si být v záklonu, šíleně se při tom chlámat a pokoušet se dostat do víceméně vertikální polohy :)


Když jsme se konečně dosmáli, snažil se Vavruška zachovat dekorum a začal vyjmenovávat figury do mamba, které už (s nadsázkou řečeno) umíme. Naneštěstí ho po vyjmenování dvou potkalo okno, takže nastalo dlouhé ticho, což mi připomnělo Nohavicova Milionáře a potichu jsem si zabroukala "bylo slyšet, jak tak dýchá, ale třicet vteřin ticha..." Doufám, že mě kromě Rarouse nikdo neslyšel.

Začátek druhé poloviny držel se zbytkem lekce krok, protože mistr nakráčel doprostřed sálu a snažil se zjistit, čemu se všichni tak smějí. Po chvilce neúspěšného vyptávání zaútočil na "ty ze Zatlanky" dokonce jmény ("Matouši, čemu se tak směješ?!") a když se mu ani potom nedostalo odpovědi, přicupitala k němu mistrová a oznámila mu: "Jakube, asi tě to překvapí, ale smějou se tobě." O pár nechápavých pohledů později Vavruška pochopil, zapnul si jeden důležitý zip a mohlo se pokračovat ve výuce.

Čekalo nás tango a s ním i nová figura, záklon. Při předvádění mistrová trochu zaškobrtla a Vavruška plynule navázal slovy "A partnerka si před provedením třikrát poskočí na levé noze..." To by zhruba vystihovalo i moje provedení záklonu, protože tohle byla jedna z figur, která nám
s Rarousem zrovna moc nešla. Nejdřív jsem ji kazila já, ale jakmile jsem s tím přestala, okamžitě mě vystřídal Rausek. Asistenti z nás měli druhé Vánoce, takže nás po mnoha opravách uklidnili tím, že se to do konce kurzů možná i naučíme.

Poslední novinkou pro nás bylo laso do rumby, kterým jsme měli navázat na "miláčka". Rarous se zatvářil nechápavě a zeptal se "Cože? Lasem svážeme miláčka?" Když jsme "svazování" vesměs zvládali, nabídli nám mistři i "neoficiální" vedení, které nám Vavruška uvedl slovy "A tohle je jiný typ vedení, kdy partnerka rukou ojede partnera..." *chvíle ticha* "No, vy víte, co jsem chtěl říct!"
Pak nám ještě vysvětlil, že při vedení partnerka může třeba počítat břišní svaly partnera a trochu to zazdil prohlášením "No podívejte se na mě, já je mám obzvláště vypracované"

Z téhle lekce jsme se trousili ve výborné náladě, takže nás ani tolik neděsilo to, že nás příště čeká polka a salsa. Možná to byl skrytý úmysl :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stenka stenka | Web | 31. května 2009 v 16:16 | Reagovat

tak to už se neuvidíme, když vás příště čeká polka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama