Pět statečných famáků

3. května 2009 v 18:42 | Voronde |  Akce
V Českém centru Praha právě probíhá výstava Pět statečných famáků, na kterou vyrazila výtvarkářská skupinka naší drahé třídy. Původně jsme pěším výletem do Rytířské nebyli moc nadšeni (vždyť to máme z Malostranského náměstí nehorázně daleko, že), ale poté, co jsme dorazili na místo a pustili se do sledování krátkých animovaných filmů z dílen režisérů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa, se nikomu nechtělo odejít. Uznávám, že to bylo částečně způsobeno tím, že nás čekala hodina francouzštiny...

Kromě promítacího sálu v suterénu, kde střídavě běží nejrůznější animované filmy, jsme navštívili i výstavu loutek, které si ve filmech "zahrály" (opravdu povedené jsou ty z Velkého kýchače)

Pak následovala už pouze velice neochotná cesta do školního ústavu a jelikož jsem se vracela se svou věrnou Dýní, tak jsme samozřejmě drobátko zabloudily (no co, v těch uličkách Starého Města jednou blbě odbočíte a jste v ...), ale můj jindy mizerný orientační smysl protentokrát zafungoval, takže jsme dorazily k Betlémské kapli se slovy "Dýně, to je děs! Já už vím kde jsme, takže tu školu naneštěstí najdem!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama