Natáčení Maškarády

24. května 2009 v 20:58 | Voronde |  Divadlo
Ve dnech 26. a 27. dubna se v Divadle v Dlouhé konalo natáčení jedné ze Zeměplošských her - Maškarády. U takové akce samozřejmě nemohl chybět Klub Terryho Pratchetta, takže náš drahý Patricij s předstihem vyjednal s divadlem lístky pro členy (do prvních řad, samozřejmě) a zanedlouho jsme se shodli na tom, že bychom hercům (a dokonce i samotnému divadlu) mohli zase předat nějaké ty dary. Shodou okolností byla neděle 26. dubna doslova magickým výročím - uplynulo totiž přesně osm let od premiéry Soudných sester, takže to byl další důvod k tomu, aby se pratchettovci vrhli na jeviště.

Před návštěvou divadla se samozřejmě konal sraz v nedaleké restauraci U Haštalského dědka, na který Vendy jako zodpovědná kronikářka dorazila se čtyřhodinovým zpožděním (proč mi nikdo nevěřil, že to nebyla moje chyba?!) a sraz byl dokonce nazván "Možná přijde i Voronde". Pratchettovci se dokonce začali sázet, s jak velkým zpožděním dorazím (Voronde by se mohla objevit již každým dnem, že?)... Člověk opravdu nepotřebuje nepřátele, bohatě stačí, když má pratchettovce.


Když Vendy nakonec dorazila, stihla se akorát tak převléct do klubového trička, předvést kroniku a přivítat se s nováčky, protože zanedlouho se konal přesun směr divadlo. Před vchodem se zanedlouho shromáždilo sedmapadesát členů KTP, takže "normální" návštěvníci museli být asi trošku šokováni hemžením samých "Oook!" triček.

Před začátkem představení si nás odchytl režisér Čt, Jan Brichcín, který nás požádal o sundání všech možných i nemožných pokrývek hlavy, protože si až moc dobře pamatoval na Janosovu kachnu ("Jaká kachna?") a čarodějnické klobouky, ve kterých jsem se tam loni dostavila já a Silence.

Samotné představení se sice neobešlo bez nějakých těch zašobrtnutí a přeřeků, ale herci měli za sebou už odpolední natáčení a určitě zapracovala i nervozita, takže se nebylo čemu divit. O přestávce došlo k rychlé kontrole dárků, takže když zazněl potlesk, mohli jsme vplížit na pódium a začít s předáváním. První na řadu přišli Novom s Hadatim, kteří předali Petru Vargovi (Smrť) dárek pro divadlo - keramickou A'Tuin. Po nich se vytrousil zbytek, který s trochou zmatkování obdaroval zbytek herců. Já se opět ujala dárku pro Turka (Valtr Plíža) a věnovala mu slušivou rádiovku s vyšitým "Ahahahaha!!!!!!!"

Atmosféra při děkovačce byla opravdu nezapomenutelná, herci se při přidávání árie opravdu vyblbli, a když hlouček pratchettovců začal tleskat ve stoje a strhl k tomu zbytek divadla, dala se radostná atmosféra skoro krájet. Po představení se pár vyvolených vydalo do divadelního klubu vyzvednout kroniku s podpisy a časem jsme přešli ke cpaní se medovníkem, konverzování s herci a dokonce se nám podařilo do KTP naverbovat i samotného Smrtě. Takže, sečteno a podtrženo, pratchettovci zažili další dokonalý večer.

A fotky od DORFLA najdete tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DORFL DORFL | Web | 25. května 2009 v 1:48 | Reagovat

Ano, bylo to nezapomenutelné. I když jsme mysleli, že Voronde na sraz zapomněla... :-)
Ten medovník byl... hmmm! :-)

2 Maškaráda Maškaráda | Web | 6. června 2009 v 14:05 | Reagovat

Bože, jak já vám to závidím... XD
Muhehehehehehe

3 Olga Olga | E-mail | 8. července 2009 v 0:30 | Reagovat

Opravdu to bylo úžasné!!A taky nemělo chybu odpolední natáčení(dotáčky).Zvláště pak scéna kde se kocour Silver přemněnuje v muže Silvera, scéna s baletkama a taky lupiči s Fantomem(klobouk dolu!Uzasne promyslena a nacasovana choreografie)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama