Lov na motýly

3. května 2009 v 19:15 | Voronde |  Akce
S drahými skororodiči (modří vědí) jsem se v sobotu vypravila do botanické zahrady v Tróji, protože jsem chtěla alespoň jednou přijít na výstavu motýlů v termínu a vidět milé okřídlence živé. V zájmu zlepšení své prachbídné fyzičky jsem se rozhodla, že to do botanické seběhnu od tety z Bohnic (zdůrazňuji, že ze sídliště, i když na ústav má pěkný výhled), protože odtud je to ke skleníku jen kousek. Samozřejmě, že se muselo něco pokazit, jinak bych to snad ani nebyla já.

Trochu jsem se zamyslela a díky tomu přejela kýženou zastávku, která je přímo nad zahradou. Řekla jsem si, že je zbytečné se vracet autobusem a vzala jsem to přes les s tím, že přibližný směr znám a botanickou přeci nejde minout. Chyba lávky! Na botanickou, konkrétně na plot, který ohraničoval venkovní expozice, jsem narazila velice rychle, horší už bylo najít způsob, jak plot obejít a dostat se k pokladnám. Úplně nejhorší bylo, že to nešlo. K botanické jsem totiž odbočila příliš brzy, minula "vlez" a musela si to seběhnout až pěkně dolů do Tróji. Tam mě navíc odnavigoval člověk s podobným orientačním smyslem, jako vlastní má osoba, takže jsem nakonec skončila až úplně dole u vinohradů.


Věrka s Pavlem na mě mezitím čekali před skleníkem a tekly jim nejen nervy, ale i zmrzlina, kterou si za tu dobu stihli dát. Já jsem mezitím rychle vyběhla areálem (pokladní se při líčení mé cesty rozesmála k slzám a radši mi vnutila mapku) a v běhu jsem pokračovala, dokud se mi nepodařilo přidusat k Fata Morganě (celkem se divím, že to tam se mnou v tom vedru nešvihlo), protože venkovní expozice byly překvapivě v plném květu a já si zapomněla vzít léky na alergii...

Ve skleníku jsme se vydrželi nějakou tu hodinu rozplývat nad motýly, rybkami a květenou, ale jelikož tam bylo opravdu tropické dusno, museli jsme se zanedlouho evakuovat na vzduch. Cestou domů jsme si prošli zbytek botanické a podél Vltavy se dostali do Holešovic. Věrka mě cestou kolem "vodáckého" kanálu začala ochotně zaučovat (v červnu mě totiž čeká vodácký kurz), takže mi bylo vysvětleno, že té věci, co se strká do vody, se říká pádlo a ne veslo a dozvěděla jsem se i to, jakým koncem bych ho měla do té vody strkat. Víc prý zatím nepotřebuji.

Tohle nádherné odpoledne jsme zakončili posezením v restauraci Na Marjánce, kde jsem si rozšířila zásoby vtipů a historek. No, zkrátka naprosto dokonalý den!

Fotky z botanické najdete TUTOK
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VeHaLi VeHaLi | 3. května 2009 v 23:18 | Reagovat

Mně po návštěvě botanické zahrady nikdo nevymluví, že koniklec není latinsky "hypoarest" :-)

2 DORFL DORFL | Web | 4. května 2009 v 23:24 | Reagovat

Skororodiče... Hehe! :-)

Fotografie jsou moc pěkné. :-)

3 Maškaráda Maškaráda | Web | 6. května 2009 v 22:15 | Reagovat

To vypadá jako, že lidí se špatnou orientací jako mám já je i více. Ale motýlové jsou krásní, taky jsem tedy myslím na nich byla a oni se na mě furt šklebili. Chichi

4 TheMole TheMole | 8. května 2009 v 18:05 | Reagovat

Spíš "hippoarest", ne?
;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama