Pokračovačky numero uno

19. dubna 2009 v 18:25 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
S přihlášením do pokračovaček Vendy dlouho váhala, ale pak si řekla, že tam přicupitá s Rarousem a pojme to jako srandu, když už ne jako tancování. Rarous se po dlouhém a vyčerpávajícím dohadování nakonec nechal přesvědčit k přihlášení a skoro moji maličkost zabil, když zjistil, že jde o pokračovačky pro mládež a ne pro vysokoškoláky ("Vendy, ty ses snad zbláznila! To si jako myslíš, že si poletím do Plzně pro oblek?!").

Historicky první "pokračovací" pondělí jsme si zpestřili vyřizováním mafiánských účtů (luparu jsem si zapomněla doma, takže to muselo probíhat pěkně čistě, v rukavičkách) a rozjeli se inhumovat mou první oběť na fakultu do Jinonic. Půl hodiny jsme tam opravdu nenápadně přecházeli po recepci v tanečním, moje maličkost se pokusila skalpovat zcela chybnou osobu a pravá oběť (obarví si to hlavu a ani se neozve... to se to pak těžko vraždí) nám v poklidu proklouzla mezi prsty. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než uklidit bílou rukavičku a jít bloumat na Karlák s více než půlhodinovým předstihem.


Když už se povážlivě přiblížla šestá hodina, vykoukla na nás nová sestava asáků a položila před náš ceduli s šipkou a nápisem prezence. Po chvíli sledování našich nechápavých pohledů si povzdechli a ukázali nám k pokladně se slovy "Tak, mládeži, támhle se odprezentujete, dostanete kartičku a vrátíte se nám sem jako správní prezenti."

Dole v sále se to hemžilo spoustou známých tváří ze středečního kurzu, takže jsem si říkala, že alespoň nejsem šílená sama. Když zazněla svolávací "Rocky" znělka, všichni jsme se po sobě váhavě podívali a po chvilce hlubokého dumání se poslušně rozlezli do typických dvou řad a čekali, co tomu řeknou mistři. Ti nám samozřejmě sdělili, že od přístě máme nastoupit rovnou v párech (což se nám samozřejmě podařilo zeslonit i na další lekci, ale o tom až příště).

Na začátek nám Vavruškové předvedli variaci do mamba a bůhvíproč očekávali, že to po nich bezchybně zopakujeme... O pár pošlapaných špiček dál se ukázalo, že na tom vlastně nic není, ale figura je to efektní. Poté následovalo trénování nášlapů do tanga (s Rarousem jsme se shodli, že nám to podezřele připomíná Montypythonovské ministerstvo Švihlé chůze). Po přestávce jsme i nadále zůstali u standardů a pokusili se o novou figuru do waltzu - spinu, kterou se nám snad podařilo taky jakž takž zvládnout. O něco tragičtěji to dopadlo s katapultem do jiveu (tady musím přiznat, že to nemrvil jen Rarous, ale tak trochu i moje osůbka. Ale určitě jen drobátko, vážně, věřte mi!).

Z tanečních jsme odcházeli s pocitem oh-bohové-do-čeho-jsme-se-to-zas-namočli, ale doufáme, že těch dalších devět lekci nějak přežijeme ;)

A ještě si neodpustím přidat na závěr "Švihlou chůzi" pro těch pár jedinců, kteří neznají Pythony

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maškaráda Maškaráda | Web | 19. dubna 2009 v 22:06 | Reagovat

Muhehehehehe řeknu ti, že to musela být teda sranda, jak to čtu. Já bych takovou odvahu neměla. XD Tak ať vákm to jde lépe a lépe. XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama