Kterak se Vendy neúčastnila (nejen) maškarní prodloužené

15. února 2009 v 21:45 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
Byl to boj na život a na smrt: lyžák v Alpách versus prodloužená. Plesání mě zaujalo možností (či spíše povinností) přijít v kostýmu a já už se potutelně těšila, jak si tam nakráčím jako Duane Dibbley - s mopem na hlavě, okouzlujícím předkusem a neschopností vyslovit sykavky. Naneštěstí jsem drobet pozapomněla, že se tou dobou koná i dlouho očekávaná exkurze do Alp za účelem pokusu o zlepšení našich lyžařských výkonů. Chvíli jsem zvažovala variantu, že se na lyžák vykašlu, ale když jsem zjistila, na kolik by mě vyšel storno poplatek a hlavně co by se mnou provedla Dýně, kdybych nejela, tak volba nakonec padla na Alpy. (o report z lyžáku jsem se zatím nepokusila, ale co není, může být)

A když už jsem u toho flákání tanečních, tak už rovnou můžu osvětlit i to "nejen" v nadpisu. Už od té chvíle, co se můj pohled při prozkoumávání rozpisu lekcí zastavil na disco lekci, jsem se upřímně děsila soboty 14.2. a přemýšlela, jak se vykroutit jak z Valentýna, tak i z tanečních. Když už se ono osudné odpoledne blížilo, zachránilo mě mamčino kázání o mé lenosti a následné zapojení do domácích prací (ještě nikdy jsem pračku neplnila s takovým nadšením). Kdyby ten den selhala má vrozená schopnost přitahovat na sebe průšvihy jako magnet, tak bych snad i dorazila včas, ale díky rozmaru pana Murphyho si jedna milá trolej usmyslela, že spadne, takže jsem si cestu zpříjemnila půlhodinovým čekáním ve stojící tramvaji.


Prostě a jednoduše, podařilo se mi přijet tak pozdě, že jsem se jenom uvelebila poblíž šatny a čekala na Dýni, která měla jednu ze svých mála světlých chvilek a naplánovala, že se po lekci půjde na večerní bruslení. Naproti tomu já při plánování drobet zaváhala a nedomyslela důsledky oblečení se do sice působivě žlutých, ale zato nepříjemně tenkých lněných kalhot, takže jsem byla odsouzena k přimrznutí ke stadionu.

Předtím, než jsem dostala první šanci k přimrznutí, jsme se musely ke Štvanici nějak dostat. Mohlo by se zdát, že pro rodilé Pražanky by to neměl být žádný problém, ale to bychom to nebyly Verule a Dýně, kdyby se něco nepo... kazilo. Začalo to vystoupením na špatné zastávce, pokračovalo neschopností se zorientovat na Vltavské, přelézáním nejrůznějších překážek ve spleti silnic (možná proto tam byla ta cedule "zákaz vstupu") a skončilo postáváním před Štvanicí a přemýšlením, kde ten stadion asi může být.

Alespoň, že to bruslení nedopadlo nijak tragicky (ta obří fialová modřina na mém koleni se nepočítá). Jediné, co nás iritovalo, byla obrovská koncentrace valentýnsky naladěných párů. Asi nejlépe to vystihla Dýně, když znechuceně prohlásila "Verule, ten led, atmosféra a romantická hudba... a já tu trčím zrovna s tebou!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DORFL DORFL | Web | 16. února 2009 v 17:55 | Reagovat

A fotky z Alp nebudou? :-)

To se taneční v Praze táhnou až do února? Nebo i déle? Já měl za to, že se všude klasicky končí před Vánoci, poté je již plesová sezóna... To jsou ti Pražáci, nó! :-)

2 Voronde Voronde | Web | 16. února 2009 v 19:51 | Reagovat

Ad fotky z Alp: ty jsou už dávno na Ksichtknize, ale pokusím se přemluvit Dýni, aby je hodila i ke mně na Rajče.

Taneční se nám táhnou skoro do března a to mě ještě čekají pokračovačky s Rauskem, což bude opravdu zážitek roku :D (klidně se nám přijď někdy zasmát)

A to "nó" si vyprošuju, protože zrovna já su Pražák z Moravy :)

3 DORFL DORFL | Web | 16. února 2009 v 23:15 | Reagovat

To já se směji dost už jen té představě... :-)

Pražák z Moravy? Opravdu smrtelná kombinace! :-)

4 TheMole TheMole | E-mail | 17. února 2009 v 16:54 | Reagovat

To víš, na Pražáky se musí zvolna, oni hrozně pomalu chápou.

To já byl v tanečních na třech lekcích a bohatě mi to stačilo.

5 Luci84 Luci84 | 27. února 2013 v 16:51 | Reagovat

Ono to asi bude tím, že v Praze začínají taneční o něco později než u vás na Moravě. A navíc u každých tanečních je to také o trošku jinak. V některých se například učí více tanců víš? ;) Takže si nech svoje poznámky na neinteligentní Pražáky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama