Mikulášská lekce

14. prosince 2008 v 17:56 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
Na vánoční lekci jsem se neuvěřitelně těšila už s týdenním předstihem a dokonce se dokopala i k návštěvě Ptákovin a následné koupi rohů (a to opravdu společenských, dokonce i s červenými flitry, aby bylo jasno), protože za co by měla jít Vendy jiného, než za čerta, no?

Odpoledne před tanečními bylo ve znamení zběsilého pobíhání po bytě a hledání natáček. Naštěstí se mi podařilo je nalézt a pomocí hory tužidla a asi stejného množství trpělivosti vytvořit ty správně čertovské kudrlinky. Další část nervů padla za oběť shánění oblečení a čištění tanečních botiček, ale nakonec jsem ten blázinec přežila bez větších újem (to samé ale bohužel nemohu říct o koupelně) a mohla vyrazit.


Když Vavruška minulou lekci říkal, že můžeme přijít nějak mikulášsky "přikrášleni", předpokládala jsem, že se to v tanečních bude hemžit maskami. Tak to jsem se opravdu kardinálně sekla, protože jsem byla jako jediný idiot s rohy... No, alespoň jsem si zachovala dekorum, neprchla a "masku" si nechala (samozřejmě bylo nutné sundat rohy na jakýkoli tanec, kde se vyskytovala alemana, jinak by odvlály někam do pryč). Jediný ústupek Mikuláši udělala Kaččina kamarádka s andělskou hvězdičkou na čele, ale měla to štěstí, že nebyla moc vidět.

Z vyprávění absolventů Vavruškových tanečních jsem měla jakous takous představu, jak bude lekce vypadat, takže po přestávce jsem již netrpělivě vyhlížela příchod čerta, Mikuláše a anděla. A čekání opravdu nebylo dlouhé - hned při prvním tanci se mezi nás vřítil čert (asistent Marek) a zanedlouho se svým proslovem přispěchal i Mikuláš (asistent Honza) s andělem (asistentka Teďsianizanicnevzpomenu). Mikuláš nám sdělil, že pro nás má dárečky, pro jejichž získání si ale musíme podle losu zatančit buď s čertem/andělem či mistrem/mistrovou (musím zmínit, že zlatým hřebem sdělení byl pád "mikulášské" čepice a výbuch smíchu všech okolostojících).

Na mě řada samozřejmě nepřišla (a s tím jsem počítala - já na soutěže a podobné věci nikdy neměla štěstí. I když si koupím 50 lístků do tomboly, tak vyhraje můj kamarád s jedním...), ale Dýně měla větší štěstí (či smůlu? Toť otázka) a vyfásla jive s čertem. Musím se přiznat, že jsem jí nehorázně záviděla, protože jive je můj nejoblíbenější latinskoamerický tanec a mít šanci zatancovat si ho se schopným tanečníkem hned tak mít nebudu (tím samozřejmě nechci podceňovat Rauska, ale po tom, co mi minule půlku jiveu stál na šatech...)

Po lekci jsme se s Dýní jen tak ze zvyku málem porvaly o její čokoládovou odměnu, společně ji spořádaly a nakonec se na radu asáka vydaly hledat čajovnu. Sekly jsme se jen o ulici, což je u nás rekord, ale nakonec se nám podařilo ji najít. Dýně si jako obvykle dala cokoli nečajoidního a já (ještě obvykleji) jasmínový čaj. Cestou domů jsem se divila, proč na mě všichni tak divně koukají... Možná jsem si mohla sundat ty rohy. Jedna maminka si na mě dokonce ukazovala a šeptala své ratolesti, co všechno jí ten zlý čert udělá, když bude zlobit. To jsem zas dopadla :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Astfglt Astfglt | E-mail | 14. prosince 2008 v 20:47 | Reagovat

nevím, zda závidět těm vylosovaným, ale.... nevím, jak u vás, rozhodně nebylo co závidět těm, s nimi tančili - čertovi, andílkovi a občas Polenové, jelikož to nebyly sólo tance, ale sóla totálního zesměšnění. Občas ten výjev byl tak... deprimující, že tu skladbu soucitně utnuli už asi 15 vteřin po spuštění, jak se na to vlečení chudáka chlapce napříč sálem nemohli dívat...

2 Voronde Voronde | Web | 14. prosince 2008 v 20:58 | Reagovat

Přesně tak tomu bylo i u nás :) Jelikož jsem stála hned vedle mistra, tak jsem slyšela i perly typu "Hele, Moniko, co to vlastně budou tancovat?", kdy bylo jasně vidět, jak Vavruška vnímal :) A anděl při cha-che tanečníkovi musel nahlas předříkávat "Raz-dva-tři-cha-cha"

Já se celkem bavila O:)

3 Doktorka Šáhlá Doktorka Šáhlá | Web | 15. prosince 2008 v 21:01 | Reagovat

Měla jsi čertovi vyhrožovat, že mu urveš ocas, jestli si s tebou nezatančí...

Měl snad ocas, ne? :D

4 Voronde Voronde | Web | 16. prosince 2008 v 13:49 | Reagovat

Netuším :) Ale já jsem beztak tak mírní osůbka, že bych vyhrožování nebyla schopná. (Všichni, co mě znají, se laskavě přestanou řehnit!)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama