První prodloužená v Národním domě na Smíchově

23. listopadu 2008 v 19:11 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
Sice od prodloužené uběhl nějaký ten týden, ale asi bych se o ní měla zmínit. Třeba už jen kvůli obtížím s plesovými šaty. Ano, Vendy se chtěla trochu předvést, tak vytáhla své "staré" rudé saténové šatičky, aby zjistila, že jsou solidně zaprasené. I vydala se statečně do čistírny a chtěla po nich tak nemožnou věc, jako vyčištění šatů v stanoveném termínu. Proč zrovna já? Ostaním se podařilo dostat zpátky svoje ošacení do slíbených 90-ti minut, ale zrovna, když si tam nakráčím já, musí se zároveň porouchat jak pračka, tak i ta divná napařovací věc, takže jsem šatičky získala až za tři dny a to těsně před prodlouženou.

Kdyby mě má věrná Dýně (a dokonce i ředitel školy) nepřemluvila, asi bych se byla na nějaké dlouhé šaty vyflákla a šla v "normálních". A dobře bych udělala! Víte, jaké to je odskákat půlku jiveu na jedné noze, protože tu druhou máte beznadějně zamotanou v šatech?! Ale to už, jak je mým oblíbeným zlozvykem, zase předbíhám.


Ani se nebudu obtěžovat s tím, abych popisovala svůj téměř pozdní příchod (spíš příBĚH), ale zmíním to, že se prodloužené účastnil dokonce i Rausek! Sice dorazil v 21:07, zatímco prodloužená začínala v 20:45, ale důležité je, že se vůbec dostavil. A zadostiučinění jsem si užila při rozhovoru s velice sympatickou recepční, u které se nechávaly lístky pro opozdilce a která byla natolik ochotná a chápavá, až mi slíbila, že Rauska za pozdní příchod seřve, zbije a zpraží pohledem pana Filuty. (Rausek se dal slyšet, že se na něj opravdu málem vrhla)

A kvůli tomuhle zpoždění jsem byla já, chudinka malinká, odsouzena k tanci s jakýmsi basketbalistou. Asi jsem při seznamování s ním nevykročila tou správnou nohou, protože jedna z mých prvních vět zněla "A jestli mi pošlapeš šaty, jsi synem smrti". Asi se mě trochu bál, protože se ode mě držel tak na půl metru daleko. To samozřejmě byl celkem problém u valčíku, takže jsem (už značně mírnějším hlasem) zavelela "Pojď blíž, i když se třeba stydíš, jinak to nedotočíme" a tanečník kupodivu poslechl a nechal se i vést :)

Po přestávce se mě konečně chopil Rausek a jen tak mimochodem prohodil "Jo a je možný, že jsem zapomněl sem tam nějaký ty kroky, tak mi je budeš muset připomenout". Představa mě jako učitele tance by vyděsila i silnější povahy, ale Rausek si naštěstí vzpomínal velice rychle. Naše tančení probíhalo přibližně stylem: "Vendy, tyhle základy jsou nuda, umíš tuhle figuru? Ne? Tak to nevadí, jedem!" Ale na svou obhajobu musím dodat, že většinu jsem znala. Zajímavý byl i waltz, při němž mi Rausek tak v půlce tance řekl "Uvědomuješ si doufám, že celou dobu vedeš, žejo? Já totiž umím kroky, ale špatně slyším rytmus." a musím říct, že se nám tance waltz celkem povedl - já nasadila smrtelně vážný výraz, Rarous působil překvapivě elegantně a doslova jsme pluli po parketu.

Před poslední třetinou se konala "židličková" polka, při níž jsem se královsky bavila sledováním Kačky a její (ne)polky, se kterou ale získala třetí místo a dort a Vavruška měl pěkně kousavé poznámky k provedení - přirovnal jejich tanec k vytlačování protivníků z bojiště. Jelikož mi Kačka nedala kousnout dortu, může tohle brát jako drobnou pomstu O:)

Jedním ze závěrečných tanců byl samozřejmě letkis, při němž se bavili nejen tanečníci, ale hlavně rodiče, kteří nás pozorovali z balkónů. Ten pohled musel být opravdu dokonalý - banda středoškoláků v plesových šatech, co značně neohrabaně tancuje letkis a snaží se pokopat co nejméně lidí. A také bych měla uvést Verčin zážitek - měla totiž to štěstí (či smůlu?) tančit pár tanců s asákem, takže zažila to pravé vedení a ne to, co předvádějí někteří experti a také si zakusila ukázkovou škodolibost - byla totiž bez varování vedena do prapodivných figur. A ještě asákova "hláška" na závěr: Verča si postěžovala, že se jí po valčíku celkem motá hlava a asistent odpověděl "To mně po těch šesti pivech taky"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačka Kačka | E-mail | 23. listopadu 2008 v 20:05 | Reagovat

Vendy, ty ale kecáš :D, ten dort, přestože byl maličký, skončil neznámo mi kde, páč byl pěkně sytý...a musím se ohradit...nabízela jsem

2 Kačka Kačka | E-mail | 23. listopadu 2008 v 20:08 | Reagovat

jinak jsi opět poreferovala krásně :)

3 Voronde Voronde | Web | 24. listopadu 2008 v 15:12 | Reagovat

A nenabídla, o to bych se byla ochotná hádat. Řekla jsi, že za to, jak se směju tvojí polce, mi nic nedáš :D (a ani jsem se moc nedivila)

A díky za chválu, celkem mě překvapuje, že se ty moje bláboly líbí.

4 dýně dýně | E-mail | 24. listopadu 2008 v 18:14 | Reagovat

Vendy, vendy.. co jen dodat.. Snad že sme zase nestihly vyfotit s Vavruškou a spol, a rozhodně to NENI MOJE VINA :D

5 Elischka Elischka | Web | 26. listopadu 2008 v 14:31 | Reagovat

90 bez -ti, prosím. "Ti" nebo "-ti" se za číslice nedává. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama