Polčík a valka

24. listopadu 2008 v 17:21 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
Nebojte se, není to překlep, ale jste relativně blízko. Takhle se přeříkávám už dobrý měsíc a pořád nejsem schopna říct valčík a polka. V tomhle chabém pokusu o report se vám pokusím popsat, kterak se Vendy učila otáčky do polky a valčíku. Už úplně vidím ušklebky těch z vás, kteří mají taneční již za sebou a těším se, jak se za nějaký ten rok budu ušklíbat taky. Ale momentálně mi nezbývá nic jiného, než se snažit zachránit si při polce život a nohy a ještě se při tom pokoušet tančit.

Aby si nás mistři nepozabíjeli hned na začátku, první novinkou byla alemana do cha-chy. Celý kurz ji zvládl bez větších potíží, takže se mohlo přejít na valčík. Ten by taky probíhal bez problémů (vždyť kroky jsou stejné jako pro waltz), kdyby naši milí tanečníci konečně pochopili, že opravdu těsné držení je pro valčík podmínkou, protože jinak chudák partnerka bude povlávat někde kolem a také dělat menší kroky a točit se, jinak dámy čeká stejný osud jako mě, a to dobíhání partnera v silně neestetickém půlkruhu.


Jelikož valčík proběhl bez větších zranění, mohlo se přejít na výuku samby. Obdivuji Vavrušku za to, jak dokázal počítat doby a ještě u toho mumlat "Nahoru, dolů, nahoru, dolů...". Já bych z toho zblbla prakticky okamžitě. Nicméně, sambu, i se správným "bouncingem", jsme také po delším nacvičování pochopili a mohlo se jít na zabijáka večera - polku.

Asistenti se škodolibými výrazy rozestavili do kruhu židle ve vnitřní části parketu, aby nám zabránili tam "vtančit" a Vavruška s Monikou Polenovou nám začali vysvětlovat kroky. Nejdříve jsme si je měli vyzkoušet sólo a první byla řada na "pánech". Dívky se mezitím rozestavily po obvodu sálu a s občasnými výbuchy smíchu jejich nácvik pozorovaly. Po mé osobě byl vržen vražedný pohled za to, že jsem polohlasem zamumlala "Tohle vypadá jako celopražský sraz tučňáků" a z toho mi plyne ponaučení, že příště musím více šeptat. Musím se přiznat, že po vyměnění rolí na dívky musel být taky dost žalostný pohled, ale alespoň nás v těch šatech nemohli přirivnávat k tučňákům.

Když se nás mistři odvážili pustit na parket v párech, žačala opravdová vyvražďovačka, protože se okamžitě začaly tvcořit velice nebezpečné kumulace - ono když jeden pár zastaví, ostatní to sotva ubrzdí a na závěr je smete další vlna hopsajících, není zrovna nejbezpečnější situace. A to ani nemluvím o stylu provedení "polky":) Těsně před koncem o mojí maličkost brzdil jeden pár - konkrétně o mou botu. (měla jsem chuť zakřičet: "Zabili nám botu, parchanti", ale neznalí South parku by se mohli urazit) Na druhou stranu se z toho dá i těžit, protože od minulého týdne jsem hrdým vlastníkem páru zbrusu nových tanečních bot. To by mě zajímalo, jak dlouho mi vydrží...

A na závěr takový bonus pro účastníky středečních kurzů (M15): pokud si vzpomínáte na sambu, tak při jejím učení Vavruška říkal, že objevil na youtubku video La bomba s hrochem, který ji tančí, a že bychom si z něj měli vzít příklad. Nevím jak vy, ale já se odmítám vlnit v jakési sumo bederní roušce, jako v tomhle dost pošahaném videu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama