Opět taneční aneb maminka Svatava

14. listopadu 2008 v 18:59 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti

Původně jsem si říkala, že nebudu otrocky psát "report" z každé lekce a tento článek tedy neměl vůbec vzniknout. V tomhle přesvědčení mě utvrdilo i to, že se při první půlce prakticky "nic nedělo" tj. neučili jsme se nové tance, ale opakovali ty "staré". Dýně s kamarádkou Karolínou dokonce uvažovala o tom, že se vypaří po anglicku a mě, chudáčka malého, tam nechají trčet. To by to ale ovšem nesměla být Dýně, aby neztratila jak svůj, tak i můj lístek do šatny, takže se nikam neutíkalo. To by jeden nevěřil, co všechno dokáže ta zelenina zvorat, když na ni nedává pozor nějaká inteligentní starší osoba, jako například já (a Dýně, teď si laskavě odpusť to velice významné odkašlání, ke kterému se určitě chystáš, protože o téhle pasáži se pohádáme až ve škole).


Po přestávce se Dýně rozhodla netančit, takže přišla o zlatý hřeb večera, a to o výuku společenského chování, protože neviděla do středu sálu. Tam se mezitím zničehonic objevil stoleček, před nímž už netrpělivě postávali naši mistři. Sotva v sále zavládlo jakés takés ticho, Vavruška se chopil mikrofonu a vysvětlil nám, že pány čeká výuka toho, jak vyzvat dámu k tanci.

Nejprve měli vyzvat k tanci (dejme tomu) maminku tanečnice, a tak Vavruška pozval mezi nás maminku Svatavu. Myslím, že to, co následovalo, nikdo z účastníků kurzu nečekal - do sálu totiž elegantně vešla dáma v sukni, halence a dokonce i s kabelkou. Až po bližším prozkoumání vyšlo najevo, že se nejedná o dámu, ale o asistenta Marka v blonďaté paruce, kterého navlékli do kostýmu. Po asi minutovém naprostém tichu otřásly sálem mnohonásobné záchvaty smíchu (já ležela na stěně) a až konečně utichly, mohlo se pokračovat ve výuce.

Dobrovolník (čili nešťastník, kterého vytáhla z davu Monika Polenová), měl nejprve požádat maminku o tanec. Když sesbíral poslední zbytky sebeovládání a konečně se přestal smát, přišel ke Svatavě a se zdvořilým "Smím prosit?" ji požádal o tanec. Až na to, že při tanci vedla Svatava, to zvládl relativně dobře a s úlevou se vrátil do davu.

Dalším bojovým úkolem pro tanečníky bylo požádat o tanec kamarádku z tanečních a požádat o svolení koho jiného, než maminku Svatavu. Další dobrovolník se toho zhostil celkem obstojně, koncentraci ztratil až ve chvíli, kdy mu mistrová se sladkým úsměvem oznámila "Ale pane, všiml jste si, že i vás vede partnerka?". Nakonec ale zvládl "předat" asistentku Aničku mamince a na očích mu bylo jasně vidět, jak to už chce se mít konečně za sebou. To by ale nesměl být asistent Marek (alias Svatava) škodolibý, protože vzápěti zvolal "Mladý muži, tančil jste báječně. Víte vy co? V neděli peču kachnu, tak se ve dvanáct stavte." a náš nervózní nešťastník zazmatkoval a odpověděl něco ve smyslu "Lituji, ale to bohužel nepůjde". Nato se asistent otočil k dceři a s pohoršeným výrazem spustil "Slyšelas to? To je teda nezdvořák. A beztak tančil příšerně..."

Kdybyste viděli ty výrazy a mírně "přiteplený" hlas našeho asistenta, bavili byste se stejně královsky jako náš kurz. Co bylo po tomhle výstupu netuším, protože si to jednak s dvoutýdením odstupem opravdu nepamatuji a dalším důvodem je to, že jsem druhou část lekce trávila kecáním o Červeném trpaslíkovi s tanečníkem, ale tuším, že jsme brali cosi jako otáčení na místě do valčíku a disko polku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elischka Elischka | Web | 19. listopadu 2008 v 12:52 | Reagovat

Tak to musela být opravdu psina. :)) To my jsme v tanečních nikdy takovou zábavu neměli. ;)

2 Voronde Voronde | Web | 23. listopadu 2008 v 17:39 | Reagovat

My tam máme zábavy bohatě :) Ale jak jsem sondovala na dalších kurzech, tak opravdu záleží na atmosféře a lidech. Třeba v našem středečním kurzu je méně zaplněno a vtipní asáci, takže je tam taková originální  atmosféra. A navíc tam každý druhý sleduje Trpaslíka, takže si vždycky při tancování dobře pokecám (to se pak promítá na tom, že často nemám nejmenší tušení, co zrovna tancujeme).

3 Rose Rose | Web | 6. listopadu 2012 v 18:04 | Reagovat

Já tomu nemůžu uvěřit!! Chodím do tanečních letos (teda 4 roky později) a taky jsme měli maminuku Svatavu alias převlečeného asistenta!! :DD A byla to opravud legrace. zvlášť když ten vybraný, když měl poděkovat Svatavě, tedy mamince jeho taneční partnerky, řekl: "Děkuji, maminko." :D A s tou kachnou to taky bylo!! I když u nás ten kluk řekl, že ano ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama