Třetí lekce tanečních u Vavrušky SPECIÁL

10. října 2008 v 19:18 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
Po pečlivém uvážení a po Dýnině bezmála výhružném naléhání jsem se rozhodla, že vás neokradu o možnost zasmát se na cizí účet, takže odtajňuji Příhodu se šroubkem, plnou nečekaných zvratů a končící naprostou potupou výše jmenované.

Jak už to tak bývá, Dýně dala přednost estetičnosti před praktičností a vzala si do tanečních pidi kabelku, kam se jí (světe, div se!) ani za všechny bohy Zeměplochy nepodařilo narvat brýle. Napadlo ji jediné možné řešení, a to požádat věrnou Veruli, aby jí brýle narvala do přeplněné, leč podstatně větší kabelky.

Moje varování o přeplněnosti se ukázalo být opodstatněné, protože když jsem o přestávce zalovila v kabelce, vytáhla jsem z ní to, co z milých brýlí zbylo. O zašátrání později se ukázalo, že situace není až tak tragická, jak by se na první pohled zdálo, protože brýlím chyběla pouze jedna nožička a celé to měl na svědomí malý, ale o to důležitější šroubek, který si ráčil vypadnout do hlubin mojí kabelky. Dýně zesinala a zasyčela "Verule, ten šroubek NAJDEŠ, jinak si mě nepřej!".

A jelikož si máloco přeju méně než Dýni, při odchodu z tanečních jsem se rozhodla ji nezklamat a šroubek najít. Náš hlouček (Dýně, Kačka, Verča a já) se zastavil nedaleko východu z tančírny a já dramaticky zavřela oči, ověšela Dýni taškami a kabátem a neméně dramaticky zalovila v kabelce. Tomu, co následovalo jsem nevěřila ani já: moje ruka se vynořila z kabelky spolu s mikroskopickým šroubkem. Zajásala jsem a šroubek ceremoniálně předala nevěřící Dýni.


Ta se na něj podívala, vykřikla "Verule, tohle snad není možný" a... upustila šroubek na zem. Teď jsem prozměnu zařvala "Tohle snad není možný!" já a spolu s Verčou jsme lezly po čtyřech (a to v tanečních šatech a podpatcích, aby bylo jasno) tak dlouho, dokud Verča vítězoslavně nezvedla hvězdu večera z rýhy mezi dlaždicemi.

Naše útrapy byly o to horší, že celé naše počínání sledovali nejen všichni ti, co právě odcházeli z tanečních, ale navíc i jeden z instruktorů, u něhož mám podezdření, že se dokonce dusil smíchy...

A ještě třešnička na dortu: Dýně si schovala znovuzrozené brýle k Verče, protože měly společnou cestu domů. A co by to bylo za drama, kdyby se Verče nepodařilo šroubek definitivně ztratit?

P.S.: Dýně, doufám, že jsi spokojená s barvitým vylíčením, protože mně už docházejí barvité a jinak okecávací nápady :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dýně dýně | E-mail | 11. října 2008 v 16:48 | Reagovat

tedka vypadám jako naprostej magor a pako! a máš tam několik faktických chyb: verča šroubek našla na dlaždičce, ne ve spáře. a holohlavý instruktor se dusil smíchy už od začátku!

2 VeHaLi VeHaLi | 24. října 2008 v 16:43 | Reagovat

V nabídce oblíbených herců Ti chybí Paul Newman!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama