Říkejte mi Kubrick/ Colour me Kubrick

5. října 2008 v 16:32 | Voronde |  Filmy
Díky kamarádčinu doporučení jsem si pořídila další méně známý film s Johnem Malkovichem v hlavní roli. Už při pohledu na zářivě růžový obal mi něco říkalo, že to bude podobná "pošahanost" jako V kůži Johna Malkoviche. Po zhlédnutí jsem si musela dát částečně za pravdu - šílené, to ano, ale především zábavné.

Celý film stál a padal spolu s výkonem Johna Malkoviche, protože scénář nebyl zrovna nejsilnější, což se projevilo i na délce filmu (88 min). Naštěstí to Malkovich zvládl, takže celkový dojem z filmu je lehce nadprůměrný, což by se s jiným hercem nejspíš nepovedlo.

Teď bych se snad mohla přesunout k ději samotnému. Podvodníček Alan Conway se vydává za známého, avšak společensky méně výrazného režiséra, Stanleyho Kubricka. Baví se vymetáním večírků, balí všechny mladé hochy v okolí, lije do sebe litry vodky, chlubí se "svými" právě chystanými filmy a chrlí jména nejrůznějších hvězd, které se mohou přetrhnout, aby hrály právě v jeho filmu. Kupodivu mu to většina lidí spolkne i s navijákem, utrácí za něj spousty peněz, protože si pan režisér zrovna omylem zapomněl všechny své Golden American Express kreditní karty, zve ho na nejrůznější večírky a poskytuje mu nejrůznější výhody na účet podniku.


Alan se do svých lží postupem času trochu zamotává, ukazuje se, že o režisérství či vlivných kontaktech v Hollywoodu nemůže být řeč a co víc, lidé mu na jeho triky postupně přicházejí a odhalují "Kubrickovu" pravou identitu. Alanovi se na konci filmu částečně splní jeho životní sen - je umístěn v protialkoholové léčebně, ale zato spolu se samými hvězdami showbusinessu.

Musím říct, že si Malkovich se svou rolí opravdu pohrál. Podobně jako ve filmu V kůži Johna Malkoviche si ze sebe dělal srandu a jeho zamyšlené "režisérské" výrazy mě shodily ze židle. Film má být jakousi poctou Stanleymu Kubrickovi. Můžeme to pozorovat na hudebním doprovodu, který vychází z Kubrickových filmů. A navíc, scénář k filmu napsal Anthony Frewin, dřívější Kubrickův asistent režie.

A ještě zajímavost nakonec: film byl inspirován skutečnou událostí a skutečný Alan Conway zemřel o pouhé tři mesíce dřív než Kubrick.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama