Latino lekce

23. října 2008 v 16:06 | Voronde |  Taneční a jiné závislosti
První, druhá... už mám za sebou pátou lekci tanečních, a to dokonce tu slavnou, s napětím očekávanou latino lekci. Když nám na minulé hodině Vavruška oznámil, že nás zanedlouho čeká latina, dost mě to zarazilo. Ty taneční ubíhají až nějak podezdřele rychle! Vždyť ještě před nedávnem jsem vystrašeně přecházela před tanečním sálem v bázlivém očekávání první lekce... Dokonce jsem se přistihla, že začínám "žít" od středy ke středě - dřívě jsem to samé zažívala při euforii z Divadla v Dlouhé, ale jelikož tam už jsem nejen vařená, ale i drobet profláklá, upírám nyní své euforické nadšení k tanečním.

A zase! Už to dělám zas! Napadne mě nějaká myšlenka absolutně mimo mísu a já se o ní vykecávám celý odstavec. To chce radikální řešení - flák přes pazouru!


Ručička byla potrestána, takže se můžu zase vrátit k tématu. Kde jsem to jen... hm... aha! Poté, co nám oznámili blížící se latino lekci, začalo se řešit oblečení. Démoničtí muži (nevím, jestli se víc smát slovu démoničtí nebo muži) by měli být celí v černém a dámy (všimněte si, že vždycky všechno oddřou ženy! Kroky máme těžší a teď ještě vyrábět šatičky...) by se měly jako správné latinoameričanky dostavit v pestrých květovaných šatech, pokud možno kratšího střihu.

A představte si, já hidiot se s těmi šaty nakonec opravdu vyráběla. Osmnáct hodin! Osmnáct hodin práce na šatech... Nějak mi uniklo, že by obšívání třímetrového lemu šatů mohlo zabrat tolik práce a času. A i to shánění materiálu - šup do Korálkárny, potom sprint do kloboučnictví pro kytku, let přes celou Prahu pro stuhy a následné nadávání si do blbců a opět běh do Korálkárny, kde jsem zapomněla půlku nákupu. Pak už "jen" výroba třásní a kytiček - devět korálků, patnáct korálků, devět korálků, sedmnáct korálků, pat- ne! devět korálků... Zkrátka do zblbnutí. Nikdy bych nevěřila, že ty šaty opravdu dokončím, ale ten slavný okamžik opravdu nastal (v pondělí ve čtvrt na dvě ráno) a já zajásala a bouchla láhev ehm... pomerančového džusu.

A teď už konečně k lekci jako takové. Když jsem dochrastila na Karlák, (co myslíte, že dělá 260 korálkových třásní na šatech při chůzi? Chrastí.A to k nesnesení nahlas.) Dýně s Verčou a později dokonce ani Jitka mě nemohly poznat. Ani se jim moc nedivím, protože před ně nakráčelo kudrnaté cosi v zelených, výhružně chrastících šatech a navíc ověšené zelenýma kytkama. Když mě spolehlivě identifikovaly, mile a přátelsky mi potvrdily, že jsem opravdu šílená, když strávím tolik času s výrobou šatů. Výborně, ještě někdo si chce rejpnout? (ne, Dýně, TY ne! :) )

Lekce byla zahájena výukou nových figur do jiveu - jakési otočky a smyčky (ty názvy jsem na 95% spletla, takže vy, co disponujete lepší pamětí než moje maličkost, můžete opravovat), při kterých vznikala opravdu smrtelná "podpatková" zranění, protože některé páry tak úplně nepochopily nutnost se rozestoupit. Oproti tomu je celkem pokrok, že už na páté lekci úspěšně zvládáme promenádu ve dvou kruzích, takže asistentu Markovi už nehrozí psychotické, hrnečkopřesouvací stavy.

Další novinky byly úkroky do mamba, při nichž Vavruška zahlásil "Dámy by měly u úkroků trochu kroutit boky, ale pánové, vy to prosím nedělejte, vypadali byste jako dýně", figura rameno k rameni při cha-che a úplně nová pro nás byla rumba, k níž nám přidali rovnou i alemanu.

Mistři si pro nás při rumbě připravili zákeřnou soutěž - každý pár vyfasoval jablíčko a (jak jistě tušíte) jeho úkolem bylo tancovat co nejdéle s jablkem mezi čely, aniž by milé ovoce spadlo. Mno, jelikož byl můj partner téměř o hlavu vyšší než já, užili jsme si opravdu hodně legrace. A pro vítěze tu byla opravdu výtečná odměna - další soutěž, při níž museli co nejrychleji nafouknout balonek až k prasknutí.

Těsně před závěrem lekce nám mistři (Jakub Vavruška a Monika Polenová) zatančili jive. Přistihla jsem se při tom, jak nevěřícně zírám s otevřenou pusou. Proti nim vypadá naše "tančení" jako hromadné šlapání zelí. Stanovila jsem si proto jasný cíl - nějakým způsobem se dopracovat až do experimentálek pro VŠ. No co, to nemůžu mít nesplnitelné sny?

To by možná i stačilo jako shrnutí lekce a její přípravy, protože jinak hrozí, že se rozepíšu o tom, jak se ze mě pomalu stává notorický nestíhač dámských volenek či o drbárně s Dýní a Verčou na zastávce před tanečními. Mám nejisté tušení, že byste to nechtěli slyšet ;)

A tentokrát nám hodná Jitka zajistila fotodokumentaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dýně dýně | E-mail | 23. října 2008 v 18:06 | Reagovat

Veru, že si s těma šatama tak s***a, jen pro jednu blbou lekci, většina lidí měla něco normálního :DAle měla si ty šaty krásný, a ne jako já, s těma kozačkoma sem vypadal jako š..... ty taneční mi děsně chybět.. ta atmosféra, drbání na zastávce se švejkem, kofola o pauze...

2 Voronde Voronde | Web | 23. října 2008 v 18:10 | Reagovat

Tak to jsme na tom stejně. Mně taneční taky chybět. (slovesa jsou pro blbce! :D)

Já do článku původně chtěla zakomponovat 18 zas***** hodin práce, ale jelikož jsem si včas uvědomila, že to se na kultivovanou dámu nehodí, ono slovíčko bylo vyškrtnuto.

Á, nevracej mi ty vzpomínky! Drbání na zastávce, Švejk a debata o košilích s velkým V... ať už je příští středa, ale honem!

3 DORFL DORFL | Web | 23. října 2008 v 21:09 | Reagovat

Takto dlouho se dělat s nějakými šaty! Hotové bláznovství!

Rýpy rýpy! :-)

4 Astfglt Astfglt | E-mail | 24. října 2008 v 0:47 | Reagovat

Jaktože už jsi měla pátou lekci?

My budeme mít tuto neděli teprve 4., kterou navíc vynechám a následující vlastně taky (na chvíli zmizím)...., přičemž další bude zrovna latino.

Jinak - Vám snad nestačilo "varování" v podobě otoček, kterých jsou schopni oni při valčíku? ;)

5 Astfglt Astfglt | E-mail | 24. října 2008 v 1:04 | Reagovat

PS: Zvláštní.... pokud jsi měla problém s udržením jablka ty, jenž jsi normální postavy, co mám říkat já, když dívka se stopětaosmdesáti centimetry (na podpadcích) řekne, že jsem pro ni moc vysoký... To tam ani nemusím chodit...

6 Maškaráda Maškaráda | Web | 27. října 2008 v 21:40 | Reagovat

Wow tanec rozvíjí duši. tedy nevím to jistě, ale kdo ví. No a latina? Na tu bych si netroufla. La la.....XD

7 zdenka zdenka | Web | 29. října 2008 v 17:03 | Reagovat

jsi blázen. víc k tomu nemám co říct

8 sipulka sipulka | Web | 14. května 2009 v 17:46 | Reagovat

wow, obdivuju, že sis s těma štama dal takovou práci. Taky jsem chodila k Vavruškovi do tanečních ;) ale latino lekci (na kterou jsem se fakt těšila, ptž se mi ty latinsko-americký tance líp tancujou xD) jsme úspěšně promarodila...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama