Koncert za Prahu kulturní

19. května 2008 v 18:59 | Voronde |  Divadlo
Umělci a plno dalších "bojovníků za kulturu" se účastní koncertu za Prahu kulturní. Podařilo se mi to protlačit i na stránky www.discworld.cz, takže by se o tom mělo dozvědět dost lidí. Udělala jsem si i plakáty a oblepila s nimi celou školu a cestou domů jsem se stavila u všech lidí, kteří by mohli informace o koncertu.
Zatím jsem sehnala kolem dvaceti lidí ze školy- to celkem ujde, vzhledem k mým organizačním schopnostem.
Navíc, 25. května se koná i Ručníkový a Šeříkový den, takže všichni příznivci britského humoru si povinně přinesou ručník s připnutým šeříkem :)

Oficiální text:
Zatím největší a zároveň zahajovací akcí Dnů neklidu za Prahu kulturní je koncert a happening Za Prahu kulturní, který proběhne v neděli 25. května 2008 od 13.00 do 20.00 hodin na piazzetě Národního divadla. Pořádá jej Národní divadlo a Iniciativa pro kulturu, vstup je volný a pódium bude zastřešené, takže akce se bude konat za každého počasí.
Vystoupí na ní několik desítek umělců všech žánrových oblastí - hudebníci, výtvarníci, tanečníci a divadelníci. Z hudebníků se můžete těšit například na Lenku Dusilovou, Iva Frühlingovou, Karla Plíhala, Yellow Sisters, Davida Krause, G-point Hunters (Matěj Ruppert, Roman Holý a Tereza Černochová), The Plastic People of the Universe, Nightwork (Jakub Prachař, Vojtěch Dyk, František Soukup a další),
Natálii Kocábovou, Jana Vodňanského a Petra Skoumala, Andreu Kalivodovou, FOK nebo Petra Maláska. Svůj příspěvek do programu si připravili například Tomáš Halík, Jan Hančil, Jan Kraus, Miroslav Táborský, Martha Issová a zástupci pražských divadel a kulturních institucí. Odpoledne na pizzetě Národního divadla se budou aktivně účastnit i výtvarníci, namátkou Petr Nikl, Jiří Černický, Jiří Franta, David Boehm či Jaromír Plachý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia Mia | Web | 21. května 2008 v 18:07 | Reagovat

Jak tak o tom přemýšlím, čím dál tím víc se mi to zamlouvá a asi v tom Vendy nenechám samotnou. Pokud bude mít tu trpělivost, že mi to všechno vysvětlí, třeba i nějak píchnu...

2 Voronde Voronde | E-mail | Web | 21. května 2008 v 18:15 | Reagovat

Ono to jde vysvětlit dost těžko - spíš si přečti ty mírně nestravitelné texty k tomu, nebo si zajdi do jakéhokoli divadla - herci po představení mluví s lidmi a všechno jim vysvětlují. Aspoň já tohle zažila ve "Švanďáku" a v Dlouhé ;)

Ale pokud přeci jen chceš něco vysvětlit osobně, tak na icq jsem ti plně k dispozici ;)

3 VeHaLi VeHaLi | 8. června 2008 v 20:28 | Reagovat

Já měla s sebou opravdu i ručník i šerík, i když ten mi v tom vedru rychle chcípnul :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama