Sweeney Todd

22. února 2008 v 9:55 |  Filmy
Pomalu zjišťuji, že jsem si na tomhle filmu vypěstovala "menší" závislost. Něco by o tom mohly vypovídat tři návštěvy kina a chystám se tam i napočtvrté.

Není to tím, že by měl Sweeney Todd nějaký převratný nebo dosud nezpracovaný námět, ale já - oddaný Rickmanofi a navíc fanoušek kombinace Depp & Burton - jsem na tenhe film původně šla jako na jistou mainstreamovou zábavu. Ponurá atmosféra ani zvraty v ději mě příliš nepřekvapovaly, prostě "Burton". Když nad tím přemýšlím, vlastně ani nevím, co mě na tom filmu tak přitahuje.
Mohly by to být výkony herců; Depp se svým typickým omotám-si-diváka-kolem-prstu nás přesvědčil o tom, že jeho zpěv není až tak beznadějný a jeho Sweeneyho si i přes nějaké to tryskání krve zamilujete. Helena Bonham Carter, kterou jsem si matně pamatovala jako Belatrix Lestrangeovou, mě mile překvapila. Cynickou paní Lovettovou s nejhoršími masovými bochánky v Londýně si prostě zamilujete. A nakonec: Božský Rickman. Ten svoji roli zvládl levou zadní a samozřejmě mu jeho soudce Turpina uvěříte. Jeho pěvecké výkony mě na chvilku přimrazily k sedačce, protože Pretty women zazpívaná jeho sametovým hlasem... A to v jednom rozhovoru tvrdil, že je sice hvězda koupelny, ale neví, jak bude jeho zpěv znít ve filmu.

Sice jsem četla plno reakcí na Sweeneyho jako rádobymuzikál, ale když už film vidíte poněkolikáté, tak uvidíte (nebo spíš uslyšíte), že ani herci sami to zpívání neberou až tak vážně. Prostě to není filmový muzikál, ale spíše muzikální film.

Tak já ty svoje výlevy radši ukončím, protože se na Todda beztak nedokážu dívat objektivně. Rozhodně doporučuji návštěvu kina, protože když už mě tam nějaký film dostal třikrát za týden, tak stojí za to ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama